Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach

Start:
Wybickiego 24, 83-424 Lipusz, Poland

Do:
Wdzydze Kiszewskie 11, 83-400 Wdzydze Kiszewskie, Poland

Opis:

Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach to bardzo charakterystyczny obiekt nad Kaszubskim Morzem i na kajakowym szlaku rzeki Wdy. Korzenie sięgają roku 1956, wtedy to powstały pierwsze kultowe domki na palach przeznaczone i przystosowane dla kajakarzy, wrosły one na stałe w krajobraz Wdzydz. Po gruntownej modernizacji dalej służą turystom zapewniając niezły standard. Obecnie stanica służy zarówno żeglarzom jak i kajakarzom. Dla wodniaków stworzono specjalistyczną infrastrukturę. Zmodernizowano pomosty, zainstalowano przy nich przyłącza elektryczne. W recepcji funkcjonuje sklepik specjalistyczny z dużą ilością materiałów krajoznawczych, map, przewodników o regionie. Kupić również można różnego rodzaju akcesoria potrzebne na spływie czy podczas rejsu żaglówką.

 

 Osoby, które dysponują małą ilością wolnego czasu mogą skorzystać z aktywnej oferty weekendowej przygotowanej przez stanicę. Są to krótkie 1-2 dniowe spływy kajakowe rzeką Wdą z Lipusza do Wdzydz, z Wdzydz do Wojtala czy Trzebiochą z Rybaków do Wdzydz. Firma proponuje pełen pakiet usług gwarantując profesjonalne przeprowadzenie imprez. Stanica dysponuje czterema nowymi mikrobusami OPEL VIVARO z klimatyzacją i FORDEM TRANSITEM. W stanicy działa centrum testowe kajaków firmy PRIJON, jednego z najlepszych na świecie producentów kajaków. Stanica organizuje również imprezy integracyjne dla firm, proponując ciekawe zajęcia integrujące zespół, aktywne formy wypoczynku: spływy kajakowe, rejsy żaglówkami, wycieczki rowerowe, piesze imprezy na orientację, rywalizację w konkurencjach rekreacyjnych, zabawę w tawernie i catering.

 

Fantastyczna lokalizacja na Kaszubach i Borach Tucholskich we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, nasycenie szlakami turystycznymi dla piechurów, kolarzy i kajakarzy stwarza warunki do ciekawego wypoczynku w nieskażonej przyrodzie.

 

Kontakt:

Stanica Wodna PTTK Wdzydze

Zbigniew Galiński

Wąglikowice, ul. Stolema 1

tel./fax: 58 686 12 15 recepcja

tel. komórkowy 669 331 114 - centralna rezerwacja noclegów, spływów, kajaków

email: stanica@wdzydze-stanica.pl

kajaki@activitas.com.pl

www.wdzydze-stanica.pl

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: