Jasnochówka- Domki Letniskowe

Kontakt:
tel. 575 01 12 80

Adres:
Borsk 83-442

Dostępne pokoje

brak danych

Znajdź pokój

Opis:

W otoczeniu lasu sosnowego,  tuż przy samej plaży jeziora Wdzydze znajduje się Osada Domków Letniskowych Jasnochówka. Swoją nazwę zawdzięcza Kazimierzowi Jasnochowi - pomorskiemu artyście malarzowi, który, jak głosi historia, obszedł całe jezioro Wdzydzkie w poszukiwaniu najbardziej urzekającego i inspirującego miejsca dla swojej pracy. Znalazł je i osiedlił się na terenie osady, noszącej od tej pory nazwę "Jasnochówka".

Miejsce oferuje powstałe w 2016 r. domki letniskowe, które swoją architekturą i standardem pozwolą na nowo odkryć Kaszuby.
Jasnochówka posiada prywatną plażę z uregulowanym brzegiem. Otwarcie na jezioro Wdzydze stanowi nie lada gratkę dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych.
Na letników czeka sporo atrakcji, zależnych od chęci spędzenia swojego urlopu. Od wędkarstwasportów wodnych, po sporty ekstremalne, wyzwalające adrenalinę, takie jak wyścigi samochodowe czy organizowane przez lotnisko w Borsku loty widokowe.

 

Do dyspozycji gości pozostają dwa rodzaje domków: z 1 sypialnią (miejsca noclegowe dla 1-4 osób) i z 2 sypialniami (miejsca noclegowe dla 4-6 osób).

Przy plaży należącej do Jasnochówki jest czynna  przystań jachtowa. Można zacumować własny jacht albo wypożyczyć sprzęt wodny za dodatkową opłatą.

Na terenie osady znajduje się Karczma Jasnochówka, która oferuje dania przepysznej kuchni regionalnej.

 

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: