Abisynia Kaszubska Domki Letniskowe

Kontakt:
tel. 505-010-763

Adres:
Abisynia 83-440
ul. Abisynia 4B

Dostępne pokoje

brak danych

Znajdź pokój

Opis:

Abisynia Kaszubska to domki letniskowe usytuowane w malowniczej miejscowości Abisynia, w samym sercu Kaszub (gm. Karsin). Właśnie tu, pośród borów, rzek i jezior, znajdujących się w obrębie chronionym Natura 2000, w zaciszu i spokoju, można oddać się relaksacyjnemu wypoczynkowi na łonie przyrody.

Miejscowość Abisynia, położona jest między jeziorami Wdzydzkim i Wielewskim, nieopodal rzeki Wdy, dzięki czemu stanowi idealną bazę wypadową dla osób, które chciałby bliżej poznać przepiękny region Kaszub. Wolny czas można spędzić korzystając z wielu tras przystosowanych do wędrówki pieszej, nordic walking, rowerowej, konnej oraz spływów kajakowych po rzece Wdzie. Jest to raj dla żeglarzy, paralotniarzy i miłośników modelarstwa lotniczego /Lotnisko w Borsku/, wędkarzy, grzybiarzy a także myśliwych /tereny łowieckie/.

W niedalekiej odległości, znajdują się liczne atrakcje:
Wiele - Kalwaria Wielewska, coroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Odpust Wielewski, Muzeum Ziemi Zaborskiej.
Borsk - otwarte lotnisko dla miłośników sportów lotniczych: loty widokowe paralotnią, szybowcem, awionetką, szkoła paralotniowa.
Dla miłośników hipiki nauka jazdy konnej lub wycieczki w terenie z doświadczonymi instruktorami.
Dla miłośników sportów wodnych: spływy kajakowe, żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie.
Wdzydze (Kiszewskie)- wieża widokowa, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny, w którym co roku odbywa się największa na Pomorzu imreza folklorystyczna - Jarmark Wdzydzki, przystań żeglarska i kajakowa.
Odry - kamienne kręgi, rezerwat porostów.
KościerzynaMuzeum Kolejnictwa, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu, dla miłośników wodnych atrakcji Aqua Park.
Szymbark - ewenement na skalę europejską Dom do Góry Nogami wraz z wieloma atrakcjami dla rodzin z dziećmi i nie tylko.

Abisynia Kaszubska oferuje w pełni wyposażone drewniane domki letniskowe dla max. 6 osób. Wnętrze domku to salon z wyposażonym aneksem kuchennym, antresolą oraz łazienką z prysznicem. Ponadto, domek posiada przestronny taras wraz z miejscem do grillowania.

Nieopodal znajduje się wydzielony plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalnią, małą karuzelą, boiskiem do gry w piłkę nożną i siatkową. Do dyspozycji gości jest również łódź wiosłowa "Perła Wdzydz", którą rejs po jeziorze Wdzydzkim będzie niezapomnianym przeżyciem.

Opinie użytkowników

2019-10-02 09:32:28

5

piękne widoki a co najważniejsze cisza i spokój polecam :)

Dorota .

Mapa: