Agroturystyka Ranczo MASZERA

Dostępne pokoje

brak danych

Znajdź pokój

Opis:

Ranczo Maszera to gospodarstwo agroturystyczne położone w miejscowości Płocice na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w bliskim sąsiedztwie Borów Tucholskich. Na ogrodzonym, częściowo zalesionym obszarze 10 tys. m2 znajduje się „Chata Maszera” - dom mieszkalny, budynki gospodarcze, jurta, sauna i urokliwe stawy borowinowe. We wsi Płocice znajduje się atrakcyjny zespół sportowo – rekreacyjny przylegający do jeziora o tej samej nazwie.

Mieszkańcy wioski natomiast słyną z koszykarstwa. Szczególną cechą tego rzemiosła na Kaszubach jest korzystanie z miejscowych surowców, takich jak korzeń sosnowy i jałowiec. Ranczo Maszera usytuowane jest wśród sosnowych lasów pełnych grzybów, w pobliżu jezior obfitujących w ryby. W sezonie zimowym dużą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe.

Atrakcją gospodarstwa jest możliwość obcowania z psami husky oraz udziału w organizowanych z ich udziałem biegów (dostępne także dla dzieci). Gospodarze polecają domową kuchnię przygotowywaną na bazie swojskich produktów, podawaną w klimatycznej jadalni z kominkiem i pianinem. Organizują również spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze. Odbywają się tu również imprezy integracyjne, wieczory muzyczne w jurcie lub przy ognisku.

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: