Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie

Kontakt:
tel. 58 686 40 98

Adres:
Garczyn 1

Dostępne pokoje

brak danych

Znajdź pokój

Opis:

PCM w Garczynie jest miejscem z  najpiękniejszego zakątku Szwajcarii Kaszubskiej. Są to tereny bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym - rozległe tereny leśne, bliskość jeziora obfitującego w bogactwo ryb, czyste środowisko naturalne. Ośrodek znajduje się w odległości niespełna 10 km od Kościerzyny i 2 km od słynnych Zakładów Porcelany Stołowej w Łubianie.

PCM to bogata historia i nowoczesność oraz aktywny wypoczynek. Na terenie obiektu znajdują się obeliski upamiętniające historię oraz izba pamięci. Centrum dysponuje bazą noclegową na 356 miejsc w formie domków drewnianych, pawilonów schroniskowych i nowoczesnego mini- hotelowca. Dla aktywnych są do dyspozycji: przystań wodna (żaglówki, kajaki, rowery wodne), kąpielisko, kompleks boisk "Orlik 2012" oraz sprawnościowy tor przeszkód ze ścianką wspinaczkową, a także strzelnica sportowa.

 

W okresie wakacji odbywa się tu kilka obozów sportowych. Każdy z nich ma w programie dyscyplinę podstawową oraz dyscypliny uzupełniające, np. lekką atletykę, gry terenowe,kajakarstwo lub żeglarstwo, jazdę konną itp. Uczestnicy korzystają z basenu pływackiego, tzn. uczą się pływać, względnie doskonalą umiejętność pływania i mają możliwość zdobycia karty pływackiej. Ośrodek w Garczynie kontynuuje tradycje wychowania obronnego. Nadal organizowane są turnusy obozów PO (przysposobienie obronne) dla młodzieży szkół ponadpodstawowych zarówno z województwa pomorskiego, jak i innych województw z całego kraju.

Opinie użytkowników

Brak komentarzy

Mapa: