Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Kontakt:
tel. 58 687 71 83
tel. 58 687 74 24

Adres:
Będomin 16

Opis:

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie mieści się w XVIII - wiecznym dworku, nieopodal Kościerzyny, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. W 2015 roku, po 37 latach działalności otwarta została nowa ekspozycja stała. Połączenie tradycyjnych treści z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi umożliwiło stworzenie wielowątkowej narracji dostosowanej do potrzeb i ciekawej dla zwiedzających w różnym wieku.

 

W 2015 roku, po 37 latach działalności, dzięki dotacji uzyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otwarta została nowa ekspozycja stała. Połączenie tradycyjnych treści z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi umożliwiło stworzenie wielowątkowej narracji dostosowanej do potrzeb i ciekawej dla zwiedzających w różnym wieku. Oprócz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w Muzeum Hymnu Narodowego można spotkać mieszkańców dworku Wybickich w zrekonstruowanych strojach z epoki.

 

Do nowej wystawy dołączyły też eksponaty pozyskane z takich instytucji, jak warszawskie Muzeum Wojska Polskiego czy Zamek Królewski. Dzięki nim łatwiej wyobrazić sobie realia czasów Józefa Wybickiego.

 

Dwór Wybickich otoczony jest pięknym, zabytkowym parkiem, w którym rosną wiekowe drzewa - pomniki przyrody, wśród nich mający ponad 400 lat "Dąb Wybickiego". W sezonie wielką popularnością cieszą się organizowane tu imprezy plenerowe takie jak: "Batalia Napoleońska" oraz "Bieg Mazurka Dąbrowskiego".

Mapa:

Opinie użytkowników

2019-03-11 10:34:23

5

Warto zobaczyć! Gorąco polecam! :)

Sandra P.

2018-05-22 11:16:07

4

Warto zwiedzić!! Polecam

Paulina P.